بیوگرافی نیمار

بیوگرافی نیمار

اگر عاشق فوتبال هستید یا برای سرگرمی دنیای فوتبال را دنبال می کنید مطمئنا از فوتبال برزیل و بازی چشمگیر بازیکنان برزیلی زیاد شنیده اید، امروز شاید یک بازیکن برزیلی بیشتر از دیگر برزیلی ها دوست داران فوتبال را مجذوب خود کرده، بله درست حدس زدید او کسی نیست جز نیمار جونیور بازیکن تکنیکی و البته پر حاشیه که به گفته خیلی ها خودش سرنوشت خود را نادرست تغییر داد، با بیوگرافی نیمار همراه ما باشید تا با حقایقی از زندگی شخصی و فوتبالی او بیشتر آشنا شوید.

شاید افراد خاص که عاشق این بازیکن برزیلی هستند از حقایق زندگی او اطلاع داشته باشند اما ما در فوتبالیست ۹۰ به کسانی که می خواهند فوتبال حرفه ای را دنبال کنند توصیه می کنیم بیوگرافی نیمار را حتما بخوانید چرا که مطمئنا زندگی هر فوتبالیست می تواند یک دید خوب به شما برای رسیدن به هدفتان بدهد.

زندگینامه نیمار

نیمار دا سیلوا سانتوس جونیور در ۵ فوریه ۱۹۹۲ در مگی داس کروز، سائوپائولو برزیل متولد شد. او از پدری، به نام نیمار سانتوس (فوتبالیست قبل از او) و زنی به نام نادین سانتوس متولد شد، در آن زندگی برای پدر و مادر نیمار به دلیل درامد کم خیلی سخت بود.
در همین ابتدا از بیوگرافی نیمار با یک حادثه شروع کنیم دقیقا زمانی که نیمار ۴ ماهه بود که نیمار به طرز معجزه آسایی از یک تصادف رانندگی وسقوط به دره جان سالم به در برد. این اتفاق در حالی رخ داد که آنها در راه بازگشت به شهر خود برای دیدار با برخی اقوام بودند. خوشبختانه نیمار که در صندلی مخصوص نگهداری کودک در صندلی عقب ماشین بود، از این حادثه رانندگی جان سالم به در برد.

دوران کودکی نیمار

همین طور که بیوگرافی نیمار را می خوانید متوجه می شوید که نیمار دوران کودکی سختی داشته و همیشه در رفاه و آرامشی که یک کودک نیاز داشته نبوده است. خانواده او از لحاظ مالی ضعیف بودند و پدر او مجبور بود کارهای سختی برای گذراندن زندگی خانواده انجام دهد.

این سختی ها سبب نشد که نیمار به مدرسه نرود، آنها نیمار را در یک مدرسه ثبت نام کردند ولی بعد از مدت ها پدر توان مالی لازم برای پرداخت قبض برق خانه را نداشت و مدتی نیمار و خانواده در تاریکی و با استفاده از نور یک اسباب بازی زندگی می کردند، در حالی که پدر نیمار برای حمایت مالی از خانواده اش تلاش می کرد، نیمار جونیور موفق به کشف استعداد خود در فوتبال شد و شروع به پرورش استعداد خود در فوتبال کرد. بر خلاف مسیر فوتبالی دیگر بازیکنان فوتبال مطرح دنیا، زندگی نیمار در فوتبال از یک زمین فوتسال شروع شد و نه از زمین فوتبال.

بیوگرافی نیمار در کودکی

او به خوبی آموخته بود که چطور فوتسال بازی کند و خودش را در یک زمین بسته و محدود تقویت و کامل کند که با ویژگی هایی همچون تماس سخت توپ در یک محیط کوچک همراه بود که خیلی توانایی تکان خوردن و حرکت کردن در آن را نداشت. با توجه به ویژگی ها و محدودیت های بازی که در یک زمین فوتسال وجود دارد، نیمار قادر به یادگیری و توسعه مهارت‌های خود به شکل چشمگیری بود که امروز در زمین‌های فوتبال از خود نمایش می‌دهد. این همان چیزی بود که در مطلب مزیت بازی در سالن برای فوتبالیست ها به آن اشاره کردیم.

پدر او علی رغم مشکلات مالی که داشت استعداد نیمار در فوتسال و فوتبال را به خوبی شناخت، نیمار معمولا قبل از بازی های فوتسال و فوتبال خیابانی خود از پدر و مادر خود بوسه دریافت می‌کرد. رفتار پدر و مادر نیمار همراه با محبت بی‌حد و حصر بود و هیچ محدودیتی را متوجه خود نمی‌دانست، حتی زمانی که نیمار در اولین باشگاه حرفه‌ای فوتبال خود، در سانتوس بود این رفتار به شکل سابق ادامه داشت.

دوست دارم یک داستان از کودکی نیمار را از زبان خودش بخوانید و بعد سراغ بخش بعدی برویم، نیمار، می گوید که کمبود پول و کلوچه، به او انگیزه پیشرفت داده است! این داستانی است که همراه با مادرم اتفاق افتاده و فکر می کنم که بیشتر مردم از این داستان باخبر هستند. من وقتی بچه بودم، خیلی کلوچه دوست داشتم و می خواستم همیشه کلوچه بخورم اما وقتی دیگر کلوچه نداشتیم، مادرم می گفت: “پسرم، دیگر پول نداریم و نمی توانیم کلوچه بخریم. هفته بعد، وقتی که پدرت حقوق گرفت، می توانیم کلوچه بخریم.” آن موقع به مادرم گفتم: “خب مامان، یک روز من خیلی ثروتمند خواهم شد و یک کارخانه کلوچه پزی خواهم خرید. آن گاه من می توانم هرچه که خواستم، بخورم.” مادرم وقتی این داستان را تعریف می کند، گریه می کند زیرا این موضوع بسیار برایش متاثر کننده بوده است.

نیمار مهم تر از مربی در سانتوس

نیمار از همان دوران جوانی رفتار های نامناسب خود را نشان داد، در یک بازی که مربی اجازه پنالتی زدن را به نیمار نداده بود، در پایان بازی نیمار به سمت مربی رفته و از او خواست وظیفه خودش را بیرون از بازی انجام دهد و با اتفاق های درون بازی کاری نداشته باشد، این باعث شد رابطه مربی با نیمار خراب تر از قبل شده و نیمار را در یکی از بازی های حساس تیم که در مقابل کورینتیانس بود روی نیمکت بنشاند، این حرکت مربی به ضرر او تمام شد چرا که مالکان سانتوس علاقه شدیدی به نیمار تکنیکی داشتند.

بیوگرافی نیمار در سانتوس برزیل

زندگی عاشقانه نیمار

در حالی که سایر افراد مشهور نامزد یا همسر خود را به جشن‌ها میبرند، نیمار دقیقا برعکس عمل میکند و همراه مادرش در مهمانی‌ها حضور پیدا می‌کند. نیمار در سن ۱۹ سالگی با دوست دختر کودکی خود کارولینا دانتس که از او باردار شد رابطه داشت. کارولینا پسری را که او Davvi Luca نامیده بود به دنیا آورد و نیمار در دوران بارداری کارولینا به پای او صبر کرد و بعد از آن هم به ارتباطش با او ادامه داد و بسیاری بر این باورند که تولد داووی لکا موجب محکم شدن و ناگسستنی شدن رابطه آنها شده است.
نیمار عاشق پسرش است و بیشتر از هر چیز به فوتبال او اهمیت می دهد، نیمار پسرش را در سال ۲۰۱۷ در آکادمی بارسلونا ثبت نام کرد تا مسیر پیشرفت را سریع تر طی کند.

خلاصه دوران حرفه ای از بیوگرافی نیمار

اگر از تکنیک نیمار صحبت کنیم همه سر بالا جواب را برزیلی بودن او می دهند، تمرین نقش مهمی در فوتبال فنی هر بازیکن دارد ولی خب درست است او برزیلی است. نیمار یکی از بهترین بازیکنان خیابانی سائوپائولو، برزیل، تا قبل از ۱۱ سالگی بود. سبک بازی سامبای برزیلی خود ساخته و طبیعی نیمار او را به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شده توسط سازمان دهندگان فوتبال خیابانی کرد.

سرعت، مهارت‌های دریبل چشم ‌نواز و باور‌نکردنی‌اش حتی با پای چپ ضعیف‌ ترش همینطور توانایی او در زدن شوت‌های منجر به گل از راه‌های خیلی دور به ‌سمت دروازه موجب برتری او شده بود و این عوامل مهم موجب شد نیمار از بازی در زمین‌های فوتبال خیابانی به بازی در زمین فوتبال واقعی راه یابد. او با بازی در سانتوس برزیل نهایتا به بارسلونای اسپانیا پیوست.

بیوگرافی نیمار در بارسلونا

انتقال کم ارزش به بارسلونا، این چیزی است بیشتر برزیلی ها درباره آن صحبت می کنند و می گویند این انتقال باعث شد که ارزش بازی نیمار خیلی پایین بیایید. با توجه به محبوبیت او، شهرت و هواداران دو آتیشه محل زندگی‌اش، نیمار و باشگاه او فقط برای امضا کردن قراردادی به ارزش ۵۷ میلیون یورو موافقت کردند که او به باشگاه بارسلونا منتقل شود و این مسأله برای بسیاری از طرفداران نیمار یک نتیجه ناامید کننده برای یک معامله مهم محسوب می شد. نهایتا سال بعد او با قرارداد ۲۶۳ میلیون دلاری راهی پی اس جی شد که به رکورد دار گرانترین بازیکن فوتبال شد و این چیزی بود که احتمالا برزیلی ها از آن صحبت می کردند.

افتخارات فردی و تیمی نیمار

در انتهای بیوگرافی نیمار به افتخارات فردی و تیمی او می رسیم، وقتی در برزیل بود همیشه بهترین بازیکن تیم بود و کفش طلا برزیل را دارد، حضور در بارسلونایی که مسی را در اختیار داشت شاید بازی نیمار زیاد به چشم نیامده باشد ولی او از مهمترین مهره ها برای قهرمانی بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۵ بود چرا که بهترین گل زن این رقابت ها بود و به عنوان نامزد دریافت توپ طلا نیز انتخاب شد، با رفتن با پی اس جی و داشتن مصدومیت ها و حاشیه ها نیمار نیز مانند بسیاری از بازیکنان دیگری که به این تیم رفته بودند موفقیت های قبل را نداشت و همین سبب شد که باعث شد به گفته خیلی از فوتبال دوستان راه اشتباه را انتخاب کند.

نام نیمار در کتاب رکوردهای گینس به عنوان اولین نفری که توانسته است در کوپا لیبرتادورس جام حذفی اسپانیا لیگ قهرمانان اروپا و لالیگا هتریک کند ثبت شده و در حال حاضر گران‌ترین بازیکن جهان است. همچنین او نخستین و تنها فوتبالیست برزیل است که تصویرش در صفحه اول مجله تایم برجسته شده است.

پست های مرتبط

پیام بگذارید