باور های غلط تمرینات بدن سازی

باور های غلط تمرینات بدن سازی

احتمالا فکر می کنید که تمام آنچه برای قوی‌تر شدن و سریع‌تر شدن در تناسب اندام وجود دارد را می دانید و به راحتی می توانید بدن خود را به عضله تبدیل کنید. اما بهتر است بدانید تمام ایده‌هایی که امروزه در باشگاه‌ها و بین مردم شایع است، شامل اصول علمی هستند! ما در این مطلب ۴ باور غلط تمرینات بدنسازی را آوردیم که بهتر است این باورها را از ذهن خود بیرون کنید .

حرکات شکم به کاهش چربی شکم کمک می کند

این تصور احتمالا یکی از رایج ترین باورهای غلط در تناسب اندام و بدنسازی می باشد که هنوز عده ای به آن اعتقاد دارند ، بخصوص بانوان. اما حقیقت این است حرکات شکم به تنهایی باعث از بین رفتن چربی اطراف شکم نمی شود . علاوه بر این، بهترین روش برای کم کردن چربی شکم ورزش های هوازی و قدرتی است که کل بدنتان را درگیر می کند، همچنین شما باید یک رژیم غذایی سالم رارعایت کنید.

چربی می تواند به عضله تبدیل شود

در حقیقت باید بدانید که که چربی و عضله دو بافت کاملا متفاوت از همدیگر هستند و به هیچ وجه قابل تغییر به یکدیگر نیستند.

برای تناسب اندام باید از وزنه های سنگین استفاده کرد

تمرینات با وزنه برای عضله سازی بسیار مفید است اما در صورتی که مثلا شما بعد از ۸ تا ۱۲تکرار به خوبی متوجه درگیر شدن عضلات شوید. اگر این تعدا را انجام می دهید ولی هنوز آنطور که باید و شاید لازم است درگیر شدن عضلات را احساس نمی کنید، پس این مقدار وزنه برای شما مناسب نیست. بهتر است وزنه مناسب را انتخاب کنید زیرا با انتخاب وزنه های سنگین به خودتان آسیب وارد می کنید.

زیاد عرق کردن در حین تمرین به منزله سوزاندن کالری بیشتر است

این هم یک تصور غلط است. عرق ربطی به میزان سوزاندن کالری ندارد . به عنوان مثال شما می توانید فعالیتی مانند پیاده روی طولانی یا دویدن آرام را بدون اینکه زیاد عرق کنید، انجام دهید و کالری بسوزانید. دلیل عرق کردن در حین ورزش این است که دمای بدن در حین فعالیت ورزشی طولانی افزایش می یابد. بنابراین اساسا عرق کردن تنها روش طبیعی پایین آوردن دمای بدن است. در حین تعریق شما فقط آب بدن را از دست می دهید. پس مهم این است که چه مقدار کالری می سوزانید نه اینکه چقدر عرق می کنید.

 

۵ روش برای ریکاوری درست بازیکنان را بخوانید و ریکاوری اصولی را یاد بگیرید .

پست های مرتبط

پیام بگذارید