۴ تمرین دریبل فوتبال

4 تمرین دریبل فوتبال

تکنیک دریبل بالا می تواند از شما یک بازیکن خوب بسازد، بازیکنان تکنیکی همیشه می توانند روی بازی تیم تاثیر گذار باشند به این دلیل است که مربیان از تمرین دریبل در جلسات تمرینی استفاده می کنند، و بازیکنان تلاش می کنند و آموزش می بینند که از استعداد خود استفاده کرده و تکنیک دریبل زنی خود را افزایش دهند.

دریبل یک مهارت حیاتی است که راه های حمله را باز می کند و به معنی این است که حریف توپ را در اختیار ندارد، ما در این مطلب ۴ تمرین دریبل در فوتبال را ارائه می دهیم که باعث افزایش مهارت دریبل بازیکنان می شود.

از این تمرینات برای یک تیم فوتبال می توانید استفاده کنید، به دلیل نیاز به تعداد چهار بازیکن به بالا در هر تمرین، نمی توان این تمرینات را به صورت انفرادی انجام داد. اگر بخواهیم اشاره کنیم که تمرین دریبل در این مطلب به شما چه کمکی می کند باید بگوییم که این تمرینات درباره :

۱. بهبود مهارت های دریبل زنی و کنترل دقیق
۲. بهبود آشنایی و لمس توپ
۳. تغییر جهت با توپ

خب قبل از اینکه به سراغ تمرینات دریبل برویم چند نکته که هر بازیکن هنگام دریبل زدن و حرکت با توپ باید به آن ها توجه کند را شرح می دهیم :

• توپ را در فاصله بازی و محدوده تمرین حرکت دهید.
• از داخل و خارج هر دو پا استفاده کنید.
• قدم های کوتاه و سریع بردارید.
• سر بالا دریبل بزنید.
• برای تعجب مدافعان از تغییرات ناگهانی سرعت و جهت استفاده کنید.
• برای برهم زدن تعادل مدافعان از ریزه کاری ها و بازی فانتزی استفاده کنید.

تمرین دریبل ۱- توپ دزدی

در این تمرین از ۴ بازیکن استفاده می شود به گونه ای که در یک محیط مربع به ضلع ۱۰ متری، هر بازیکن در یک گوشه از مربع قرار می گیرد و چند توپ در وسط منطقه بازی می گذارید، مثلا می تواند این عدد ۷ باشد.

تمرین دریبل 1- توپ دزدی

هنگامی که تمرین شروع می شود ، بازیکنان می توانند هرچه بیشتر توپ را به گوشه خودشان حرکت دهند ، اما باید در هر بار حرکت با توپ فقط یک توپ را بدزدند. آنها می توانند توپ هایی از گوشه های حریف خود نیز بدزدند. بازیکنی که بیشترین توپ را بعد از دو دقیقه جمع کرده باشد برنده می شود.
در این تمرین دریبل ، مهارت لمس توپ و حرکت پا به توپ شدن شما تقویت می شود.

تمرین دریبل ۲- بازی ۴ به ۴

یک محدوده به اندازه ای که در شکل می بینید ایجاد کنید و از دو تیم با ۴ بازیکن استفاده کنید، تیم ها با دریبل توپ به منطقه انتهایی حریف خود و ایستادن با توپ در منطقه ۵ متری به هدف می رسند.

تمرین دریبل 2- بازی 4 به 4

بازیکنان فقط می توانند به عقب یا پهلو پاس بدهند ، ولی در هر جهت که بخواهند می توانند دریبل بزنند ، یعنی تنها راه حرکت به جلو ، و رسیدن به منطقه هدف دریبل و حرکت با توپ است. همچنین زمانی که توپ از محدوده بازی خارج شد بازیکنان به جای پرتاپ اوت ، دریبل می زنند یعنی بیرون از ناحیه فقط با دریبل توپ به ناحیه وارد شود و سپس اگر تمایل داشتند پا بدهند.
در این تمرین دریبل ، مهارت حرکت با توپ و ویژگی تغییر ناگهانی سرعت برای عبور از مدافع و استفاده از حرکات فانتزی تقویت می شود.

تمرین دریبل ۳- حرکت بین مخروط ها

همانطور که در تصویر پایین می بینید ، یک منطقه بازی ایجاد کرده و به طور تصادفی ۱۲ مخروط در آن قرار دهید. این تمرین با ۸ بازیکن بهترین عملکرد را دارد اما اگر تعداد بیشتری دارید تعداد مخروط ها و اندازه مساحت را افزایش دهید.

تمرین دریبل 3- حرکت بین مخروط ها

بازیکنان وقتی به مخروط ها نزدیک می شوند ، در اطراف منطقه بازی دریبل می زنند و در مواجه شدن با مخروط تغییر جهت را اعمال می کنند، این می تواند شامل تغییر سرعت یا انواع مختلف چرخش باشد.
این تمرین دریبل سبب افزایش مهات تغییر جهت با سرعت و چرخش به موقع می شود.

تمرین دریبل ۴- یک در مقابل یک

ما قبلا یک مطلب با عنوان ۳ تمرین یک در مقابل یک در فوتبال را برای افزایش قدرت دریبل در شرایط یک به یک قرار داده بودیم، در این جا نیز یکی دیگر از این تمرینات را برای شما آورده ایم، یک محدوده مستطیلی به اندازه ای که در شکل می بینید ایجاد کنید و دقیقا از نصف جدا کنید مدافع تیم را دقیقا در خط نیمه برای دفاع قرار دهید.

تمرین دریبل 4- یک در مقابل یک

همانطور که در تصویر می بینید ، سه مهاجم به نوبت سعی می کنند توپ را با استفاده از دریبل در تقابل یک به یک از کنار مدافع دریبل کنند، اگر یک مهاجم موفق به عبور از خط و مدافع شود ، با شروع دوباره نوبت از نیمه ای که وارد شده شروع می کند. اگر مدافع توپ را بدست آورد ، با مهاجمی که به او برخورد کرد نقش ها را عوض می کند.

شما می توانید از چند مدافع به صورت متمرکز در خط دفاع استفاده کنید و یا همه بازیکنان در هر پستی بتوانند بعد از گرفتن توپ نقش مهاجم بگیرند، اگر یک مدافع پنج بار متوالی دریبل شد ، با یکی از مهاجمان جایگزین عوض می شود.

پست های مرتبط

پیام بگذارید